Ми використовуємо файли сookie, щоб персоналізовати контент.
Рак сечового міхура
Своєчасна діагностика раку – запорука успішного лікування!

Рак сечового міхура

Рак сечового міхура – онкологічне захворювання, при якому злоякісна пухлина розвивається зі стінки сечового міхура.
Гістологічною формою, що зустрічається найчастіше є перехідно-клітинний рак (90%), рідше – плоскоклітинний рак і аденокарцинома. Рідкісні злоякісні пухлини даної локалізації: саркоми, лімфоми, карциноїд. Передраковими захворюваннями є папіломи (доброякісні епітеліальні пухлини), папиломатоз сечового міхура. У чоловіків рак сечового міхура виявляють частіше, ніж у жінок. Переважно захворювання діагностують у віковому діапазоні від 40 до 60 років.
Розрізняють інвазивний рак сечового міхура і неінвазивний. Інвазивний рак - це важка форма з проростанням пухлини крізь стінки міхура і переходом її на інші органи. Неінвазивний рак має доброякісний перебіг: утворення не виходить за межі сечового міхура. Можливий перехід форми з неінвазивної в інвазивну, тобто прогресування пухлини. Анатомічно розрізняють: рак тіла сечового міхура, рак дна сечового міхура, рак шийки сечового міхура.
Діагностика раку сечового міхура
Ключовим методом діагностики пухлин сечового міхура є цистоскопія – ендоскопічний огляд порожнини сечового міхура і біопсія для отримання морфологічних даних.
Основні діагностичні методи:
  • Цитологічне дослідження сечі
  • Комп'ютерна томографія черевної порожнини
  • Ультразвукове дослідження
Для оцінки поширення захворювання виникає необхідність в проведенні рентгенологічного дослідження органів грудної клітини.
В центрі лапароскопічної хірургії HARMONIC проводять усю необхідну діагностику для достовірного виявлення патології сечового міхура.
Подібні симптоми говорять про наявність доброякісної гіперплазії. Однак є можливість утворення злоякісної пухлини.
Якщо до зазначених симптомів приєднуються тупий біль у ногах, хребті, ребрах, це може свідчити про метастази у кісткову тканину. На пізніх стадіях спостерігаються слабкість та оніміння у ногах, набряки нижніх кінцівок, втрата ваги, анемія, кахексія.
Лікування раку сечового міхура
Лікування раку сечового міхура завжди має бути комплексним, тобто включати в себе хірургічні, медикаментозні і променеві методи. Лікувальна тактика залежить від стадії пухлинного процесу.
  • Хірургія
    ТУР сечового міхура (трансуретральна резекція пухлини, тобто видалення пухлини сечового міхура) з подальшою імунотерапією (БЦЖ терапією) або променевою терапією – основний метод лікування на ранній стадії. При такому лікуванні зберігається функція сечового міхура.

    Коли пухлина проростає у велику частину стінки сечового міхура, необхідна операція – радикальна цистектомія (видалення сечового міхура) з подальшим формуванням штучного сечового міхура з товстої або тонкої кишки (пластика сечового міхура). Пластика сечоводу – це надійний і зручний метод відновлення сечовипускання природним шляхом.

    Променеве і хіміотерапевтичне лікування застосовують додатково до хірургічного для попередження повернення захворювання.
  • Хіміотерапія
    Хіміотерапія знижує ризик місцевих рецидивів. Системне введення цитостатичних препаратів може використовуватися до і після оперативного втручання (збільшує безрецидивний період) і є найбільш ефективним методом лікування поширеного раку сечового міхура.
  • Радіотерапія
    Променева терапія допомагає зменшити розміри пухлини, що полегшує оперативне втручання. Променева терапія застосовується при кровотечі, помітно знижує біль при метастазах у кістках.

    Після закінчення лікування рекомендується динамічне спостереження онколога і уролога для своєчасного виявлення можливого повернення хвороби. Після огляду пацієнта проводять загальний аналіз та цитологічне дослідження сечі, аналіз крові, при необхідності виконують цистоскопію і застосовують рентгенологічні методи.
Симптоми раку сечового міхура
1
Гематурія (кров у сечі) – це перша скарга у 90% хворих. Гематурія характеризується наявністю еритроцитів у сечі. Мікрогематурію можна виявити тільки при проведенні мікроскопічного дослідження. Макрогематорію можна побачити, тому що сеча набуває іржавий або червоний колір
2

Кров у сечі – це серйозний симптом, що вимагає термінового звернення до лікаря. В таких випадках зволікання дуже небезпечне

3
Прискорене, хворобливе сечовипускання, важкий початок, неприємні відчуття після сечовипускання (зустрічаються у 25% хворих)
4
Набряк зовнішніх статевих органів, ніг – буває при здавлюванні вен лімфатичних судин
5
Біль у животі і в тазу – спостерігається при запущеній пухлині
Слід зазначити, що симптоми раку сечового міхура неспецифічні і зустрічаються при інших хворобах сечовивідних шляхів. Тільки досвідчений фахівець визначить справжню причину присутності крові в сечі і призначить необхідне лікування. Центр лапароскопічної хірургії HARMONIC обладнаний сучасною апаратурою для проведення якісної діагностики. Чим раніше виявлена хвороба, тим ефективнішим буде лікування раку сечового міхура і тим краще прогноз.
Рак сечового міхура симптоми може не проявляти, людина може хворіти без явних ознак недуги .
Фактори ризику
  • Промислові канцерогени (анілінові барвники)
  • Куріння підвищує ризик раку в 4 рази
  • Чоловіча стать (чоловіки хворіють в 2-3 рази частіше)
  • Хронічні запальні процеси сечового міхура (цистит)
  • Сечостатевий шистосомоз (паразитарна інфекція)
  • Вроджені дефекти сечового міхура
  • Опромінення органів малого таза
  • Звичка затримувати сечу (більш тривалий контакт стінки сечового міхура з потенційними канцерогенами)
  • Деякі лікарські засоби (наприклад, циклофосфамід)
Профілактика раку сечового міхура включає
  • Усунення професійних шкідливих умов, захист від промислових канцерогенів (виключення безпосереднього контакту з хімікатами, носіння захисного одягу, диспансеризація)
  • Радикальне лікування всіх доброякісних папілом сечового міхура, адекватне лікування циститу
  • Курцям рекомендується відмовитися від цієї звички
  • Вживання достатньої кількості рідини, регулярне спорожнення сечового міхура
Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.

Запис на безкоштовну консультацію

Напишіть або зателефонуйте нам, ми будемо раді дати консультації з питань, що цікавлять, або записати Вас до нас на прийом

Останні новини клініки
В даному розділі сайту Ви знайдете корисну інформацію про сучасну медицину, корисні новини та статті від нашого центру лапороскопічної хірургії HARMONIC!