Ми використовуємо файли сookie, щоб персоналізовати контент.
Післяопераційні вентральні грижі
Лікування післяопераційної грижі тільки хірургічне

Визначення поняття післяопераційні вентральні грижі

Післяопераційними вентральними грижами називають грижі передньої черевної стінки, які виникають в будь-якій частині післяопераційного рубця після раніше проведених втручань на органах черевної порожнини і черевної стінки.
Слід зазначити, що з розвитком і впровадженням в сучасну хірургію лапароскопічних операцій кількість пацієнтів з післяопераційними вентральними грижами суттєво зменшилась.
Післяопераційна вентральна грижа може виникнути як в короткі терміни після проведеної операції, так і через роки.
Класифікація післяопераційних вентральних гриж
За Європейською асоціацією герніологів (EHS) післяопераційні вентральні грижі класифікають таким чином:
За локалізацією на черевній стінці розрізняють
  • Серединна післяопераційна вентральна грижа (М)
  • Латеральна або бокова (L)
За шириною грижових воріт
  • W1 (мала) - <4 см
  • W2 (середня) - ≥4-10 см
  • W3 (велика) - ≥10 см

За частотою рецидивів: R0; R1; R2; R3 і т.д
Клінічна картина післяопераційних вентральних гриж
Діагностика післяопераційних гриж передньої черевної стінки, як правило, не викликає складнощів і діагноз може бути підтверджений вже при огляді на консультації у хірурга. У складних для діагностики випадках, а також тоді, коли у пацієнта високий індекс маси тіла, я крім традиційного ультразвукового дослідження (УЗД) на УЗД-апараті експертного класу направляю пацієнтів комп'ютерну томографію живота із контрастуванням. У переважній більшості випадків післяопераційних гриж, особливо гриж великого розміру - мої пацієнти проходять цей вид дослідження.
Ускладнення післяопераційних вентральних гриж
1
Защемлення грижі - тут слід зазначити, що обмеження післяопераційної грижі частіше призводить до таких загрозливим життя наслідків як кишкова непрохідність, гангрена петлі кишки і т.д.
2
Запалення грижового мішка, мацерація шкіри в області мішка
3
Розвиток спайкового процесу в черевній порожнині аж до виникнення спайкової кишкової непрохідності
4
Втрата домену черевної порожнини - виникає при грижах великих розмірів, що призволить до зменшення об'єму черевної порожнини, внаслідок знаходження частини органів черевної порожнини в грижовому мішку. Це призовдить до можливості виникнення в післяоперацйному періоді такого грізного ускладнення як абдомінальний компартмент-синдром (синдром підвищеного внутрішньочеревного тиску).
Лікування післяопераційних вентральних гриж
Лікування післяопераційної грижі тільки хірургічне! І чим раніше виконана операція, тим вона легше переноситься пацієнтом, технічно простіше виконується і має низький рівень ускладнень та рецидивів.
Операція при вентральній післяопераційної грижі може бути виконана як відкрито" (див. фото 1,2,3,4,5,6) так і лапароскопічно. В обох видах пластики грижі використовується для пластики сітчасті протези різного розміру і щільності, підходячи індивідуально до кожного клінічного випадку (фото):

Фото. 1. Післяопераційна вентральна попереково-бокова грижа великих розмірів, LW3R0 по SWR

Фото. 2. Післяопераційна вентральна попереково-бокова грижа великих розмірів, LW3R0 по SWR

Фото. 3. Післяопераційна вентральна попереково-бокова грижа великих розмірів, LW3R0 по SWR

Фото. 4. Заключний етап пластики попереково-бокової грижі. Поліпропіленовий сітчастий протез фіксований, зашивання м'язів

Фото. 5. Через 3 місяці після алогерніопластики попереково-бокової післяопераційної вентральної грижі великих розмірів

Фото. 6. Через 3 місяці після алогерніопластики попереково-бокової післяопераційної вентральної грижі великих розмірів

Слід зазначити, що для пластики післяопераційних вентральних гриж віддається перевага малоінвазивним методикам пластики: лапароскопічним і ендоскопічним. При цих видах пластики, навіть при грижах великих розмірів, виконуються операції з трьох-чотирьох невеликих проколів або розрізів від 5 мм до 10 мм довжиною.
Завдяки сучасним методикам лапароскопії, з таких мініатюрних доступів успішно вдається протезувати гігантські грижові дефекти великим сітчастим-імплантом (протезом).
У центрі лапароскопічної хірургії HARMONIC ми виконуємо найсучасніши малоінвазивні методики для пластики післяопераційних вентральних гриж
Лапароскопічне лікування післяопераційних вентральних гриж виконується за такими методиками
1
Операція "IPOM Plus"
2
Лапароскопічна або ендоскопічна операція "Rives-Stoppa"
3
Операція "Sugarbaker"
Операція "IPOM Plus" (Intraperitoneal Onlay Mesh), при якій із трьох невеликих проколів 5 и 10 мм виконується виділення грижового дефекту, його ушивання із протекцією грижового дефекту спеціальним імплантом (сіткою) з протизлуковим покриттям, який фіксується спеціальним герніостеплером.
Операція "e-TEP Rives-Stoppa" (extended view Total Extra Peritoneal Rives-Stoppa) - виконується ендоскопічно з мінімальним входженням в черевну порожнину. Поліпропіленовий макропористий імплант-сітка при данній методиці розміщується за прямими м'язами живота (субмускулярно), а не в черевній порожнині.
Операція "Sugarbaker" - це різновид лапароскопічної операції "IPOM Plus", яка виконується у пацієнтів з парастомальнимі післяопераційними грижами.
Лапароскопічні методики пластики післяопераційних вентральних гриж дозволяють симультанно (одночасно), за необхідності, виконати пластику гриж іншої локалізації, або виконати оперативне втручання на органах черевної порожнини та малої миски.
Різновидом операції "IPOM" із сппецифічною реконструкцією білої лінії живота є методика "LIRA (Laparoscopic intracorporeal rectus aponeuroplasty), яка розроблена групою іспанських хірургів в 2015-2017рр.
Переваги лапароскопічного лікування вентральних гриж
  • Відсутній або мінімальний больовий синдром
  • Після операції бандаж не потрібен
  • Термін перебування в стаціонарі 1-2 післопераційні доби
  • Чудовий функціональний та косметичний ефекти
  • Ризик розвитку рецидиву – менше 0.3%
Вибір оптимального методу малоінвазивної пластики підбирається індивідуально для кожного пацієнта.
Для лікування пацієнтів з післяопераційними вентральними грижами використовується найсучасніші матеріали для виконання протезування грижових дефектів - виробництва США, Німеччини, Швеції.

Запис на безкоштовну консультацію

Напишіть або зателефонуйте нам, ми будемо раді дати консультації з питань, що цікавлять, або записати Вас до нас на прийом

Останні новини клініки
В даному розділі сайту Ви знайдете корисну інформацію про сучасну медицину, корисні новини та статті від нашого центру лапороскопічної хірургії HARMONIC!