Ми використовуємо файли сookie, щоб персоналізовати контент.
Гострий та хронічний геморой
Лікування кісти куприка і епітеліального куприкового ходу - тільки оперативне

Визначення поняття та причини виникнення геморою

Геморой - збільшення та варикозне розширення кавернозних гемороїдальних вен. Основою для виникнення геморою є гемороїдальна тканина - це нормальна кавернозна тканина, яка мікроскопічно представлена ​​судинним клубочками. Під час впливу патологічних факторів ці судинні клубочки збільшуються в розмірах, руйнуються м'язові і еластичні волокна, які підтримують ці структури в певному положенні. Коли ці зміни досягають критичної точки, починають з'являтися клінічні прояви - геморой.
Розрізняють: зовнішні та внутрішні гемороїдальні вузли.
Зовнішні гемороїдальні вузли розташовуються під шкірою промежини в безпосередньо в близькості до підшкірної порції зовнішнього сфінктера.
Внутрішні гемороїдальні вузли розташовуються в підслизовому шарі кінцевого відділу прямої кишки. Слабо виражена підслизова судинна система пов'язує зовнішнє і внутрішнє гемороїдальні сплетення.
Внутрішні гемороїдальні вузли в нормі утримуються спеціальним зв'язково-м'язовим апаратом: поздовжнім м'язом підслизового шару (м'яз Трейца) і волокнами сполучнотканинних зв'язок Паркса.
На тлі прогресуючого збільшення гемороїдальних вузлів в зв'язкового-м'язовому апараті посилюються дистрофічні процеси, що визначає можливість зміщення гемороїдальних вузлів і випадання їх із анального каналу.
Класифікація геморою
І. За причиною виникнення розрізняють 2 види геморою:
1
Вроджений
2
Набутий: первинний та вторинний (симптоматичний).
ІІ. За локалізацією:
1
Внутрішній геморой - коли вузли розташовуються в підслизовому шарі прямої кишки;
2
Зовнішній геморой - коли вузли розташовуються в підшкірному сплетінні і покриті шкірою (анодермою) (фото 1)
3
Комбінований геморой - поєднання внутрішнього і зовнішнього геморою (фото 2)
ІІІ. За клінічним перебігом:
1
Хронічний геморой
2
Гострий геморой
ІV. За стадіями хронічного перебігу внутрішнього геморою:
1
1-я стадія - з'являється виділення крові з ануса без випадання гемороїдальних вузлів навіть при вираженому напруженні
2
2-я стадія - з'являється випадання гемороїдальних вузлів при фізичному навантаженні (пролапс при дефекації), проте вузли самостійно вправляються (з кровотечею і без нього)
3
3-тя стадія - з'являється періодичне або часте випадання вузлів при найменшому навантаженні, вузли що випали самостійно не вправляються (з кровотечею і без нього).
4
4-я стадія - постійне випадання гемороїдальних вузлів зі слизовою оболонкою прямої кишки і неможливістю їх вправляння в анальний канал (з кровотечею і без нього)
V. За ступенем тяжкості гострого геморою:
1
1-й ступінь - тромбоз вузлів без запалення
2
2-й ступінь - тромбоз вузлів із їх запаленням
3
3-й ступінь - поширений тромбоз із запаленням підшкірної клітковини, шкіри промежини і часто некрозом слизової (фото 3)
VI. За ускладнень у вигляді:
1
Кровотечі
2
Випадання гемороїдальних вузлів
3
Тромбоз гемороїдальних вузлів
4
Інфекційні ускладнення

Фото. 1. Хронічний геморой з переважанням зовнішніх гемороїдальних вузлів

Фото 2. Хронічний комбінований геморой (Виражені як зовнішні так і внутрішні вузли, з кровотечею із останніх)

Лікування геморою
Перший етап - консервативне лікування.
Консервативне лікування показано пацієнтам з початковою стадією хронічного геморою і при І-ІІ cтадіі гострого геморою.
Завдяки цьому можна компенсувати дане захворювання, при гострому геморої в початкових стадіях - привести до зняття гострого періоду провести передопераційну підготовку.
В першу чергу слід починати з ліквідації чинників, що сприяють застою крові в області анального каналу (запобігати тривалому сидінню, ліквідувати "бібліотеку" в туалеті, боротися із закрепами і послабленням стільця, вести динамічний спосіб життя), стежити за дотриманням гігієни промежини. Наступною складовою частиною лікування є медикаментозне лікування, яке спрямоване на звуження розширених венозних структур.
При гострому геморої консервативне лікування включає в себе: венотоніки та анальгетики, при тромбозі - антикоагулянти місцевого і системного дії, ванночки.
При неефективності консервативного лікування гострого геморою, появі ускладнень у вигляді кровотечі, вираженого запалення - показане оперативне лікування (фото 3).

Фото 3. Гострий геморой у вигляді тромбозу гемороїдального вузла з некрозом слизової і кровотечею з вузла

Малоінвазивні методики лікування геморою
1
Вакуумне лігування. Як і більшість малоінвазивних методик, даний метод найбільш ефективний тільки при початкових ступенях геморою. Його також використовують і при пізніх ступенях, коли є протипоказання до оперативного лікування. При вакуумному лигуванні спеціальним апаратом засмоктується найбільш змінена гемороїдальна тканина і на судинну ніжку одягається кільце. Це призводить до порушеня кровопостаяання вузла і його видалення. Така процедура в більшості випадків безболісна, так як в цій зоні немає больових рецепторів.
2
Склеротерапія - грунтується на введенні певної речовини (склерозанта) в гемороїдальну тканину, в результаті чого формується рубець.
3
Інфрачервона фотокоагуляція - вплив теплового потоку на гемороїдальну тканину з подальшою її коагуляцією. Ці методики малоефективні, але в деяких випадках вони мають право на існування.
4
Трансректальная деартеріалізація гемороїдальних вузлів (THD). Суть даної методики полягає у виявленні і перев'язці основних судин, що живлять гемороїдальні вузли. Таким чином зменшується приплив крові до геморроидальної тканини.
Наступний крок - гемороїдектомія (видалення гемороїдальних тканини). Є різні методи виконання даної операції. У цій операції є елементи пластичної хірургії. І тільки знання закономірності загоєння ран в цій області може гарантувати швидке одужання і профілактику післяопераційних ускладнень (фото 4).
Фото 4. Зліва фото хронічного комбінованого геморою до оперативного втручання. Праворуч - той же пацієнт, з результатом через 12 днів після оперативного втручання
Шановні пацієнти, якщо Ви страждаєте від геморою - не потрібно соромитись, втрачати час та виснажувати свою нервову систему! Звертайтесь на консультацію до хірурга - проктолога!
Оперативне лікування геморою показано в наступних випадках:
  • Гемороїдальні вузли постійно випадають із анального каналу при мінімальному навантаженні
  • Гемороїдальні вузли завжди знаходяться зовні і не вправляються
  • Виникнення запалення або тромбування гемороїдального вузла
  • Геморой ускладнений анальної тріщиною або поліпом анального каналу
  • Часті кровотечі, які призводять спочатку до "прихованої" анемії, а потім і до клінічно видимої

Запис на безкоштовну консультацію

Напишіть або зателефонуйте нам, ми будемо раді дати консультації з питань, що цікавлять, або записати Вас до нас на прийом

Останні новини клініки
В даному розділі сайту Ви знайдете корисну інформацію про сучасну медицину, корисні новини та статті від нашого центру лапороскопічної хірургії HARMONIC!